Przejdź do głównej zawartości

Mazda 3 I (BK) - Przeciekająca uszczelka wycieraczki klapy tylnej

  Problem z dostępnością nowej uszczelki tylnej wycieraczki zmusił mnie do rozwiązania problemu metodami alternatywnymi. Problem rozwiązałem dobierając odpowiedni  simering. Zakupiłem takowy o wymiarach 10x22x8 ale był o odrobinkę za gruby i troszkę go obciąłem co widać na zdjęciach. Najpierw wkładamy na oś simering a potem oryginalną uszczelkę a całość warto przesmarować smarem silikonowym lub innym odpornym na wodę(ja użyłem smaru silikonowego z PTFE).










Komentarze

  1. Ten wpis jest bardzo ciekawy

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuję, przydatne, będę wiedział

    OdpowiedzUsuń
  3. Anonimowy26/6/25 13:46

    w zasadzie prosta naprawa

    OdpowiedzUsuń
  4. Justyna Pawlak20/4/26 04:00

    U mnie również pojawiał się ten problem z uszczelką przy Mazdzie 3 – szczególnie po kilku latach eksploatacji. Czasem wystarczy dokładne oczyszczenie powierzchni i ponowne założenie, ale jeśli gumka rzeczywiście uległa zniszczeniu, to trzeba ją wymienić. Z mojego doświadczenia wynika, że warto od razu sprawdzić także inne uszczelki w okolicy, bo przecieki nie przychodzą zazwyczaj samotnie. Zawsze przed naprawą dokładnie dokumenowałam, gdzie dokładnie woda się pojawia – czasem źródło jest zupełnie w innym miejscu niż nam się wydaje.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz